Slider

ručně malovaná taška

Dnes tedy slíbený postup na “malování” tašky:
Nejdřív musíte mít tašku, na kterou se rozhodnete, že si vytvoříte malbu. Moje modrá taška je z časopisu Bazar, ale můžete použít jakoukoliv jinou tašku, co máte doma nebo odvážnější mohou koupit např. novou kabelku v HaM, které svým tvarem “připomínají značkové”.
Pak nakoupíte barvy – v tomto případě, protože je taška z něčeho umělého a nechtěla jsem volit akrylové barvy – ty moc dobře nevoní, jsem koupila v Hornbachu barvy na textil. V sadě bylo 6 odstínů jak je vidět na obrázku a černou barvu jsem koupila samostatně ve větším balení. Dál potřebujete štětce různých tlouštěk a jako povrchovou úpravu jsem zvolila polomatný lak používaný na techniku decoupage (ubrousková technika) – to je ta poslední lahvička vpravo na obrázku.
Takže pokud máte všechno nakoupeno:
1. vyberete si obrázek – v mém případě jsem se inspirovala obrázky na botách z přehlídky Burberry.
2. na jemný papír ve velikosti tašky si vzor rozkreslíte v požadované velikosti
3. pak jsem některé zásadní kontury malýma nůžkama prostřihla, papír jsem přiložila na narovnanou tašku a vzor jsem černou slabou tužkou ve vystřižených otvorech přenášela na tašku. Ostatní detaily jsou dokresleny “od oka”.
4. dál použijete barvy na textil – nejprve jsem nanesla barevné plochy, nechala zaschnout a pak jsem dodělávala kontury černou nebo šedou barvou.
5. barvy jsem nechala důkladně zaschnout a pak jsem větším štětcem celou plochu natřela polomatným lakem na decoupage a opět následovala fáze důkladného zaschnutí.
A máte hotovo.
Po zaschnutí jsem tašku lakem přetírala ještě jednou – pro jistotu 🙂 ale radši ji do deště nenosím 🙂
Můžete se pustit o příštím prodlouženém víkendu do tvoření – hodně úspěchů!

                       Bota Burberry, kterou jsem se inspirovala (zdroj Pinterest)

 
 
Follow:
Sdílet:

2 Komentáře

  1. Anonymní
    11.5.2015 / 13:59

    Zajímavé. Díky za inspiraci .-)

  2. Anonymní
    13.5.2015 / 12:38

    Taska je uzasna! Mejte se fajn Cikupka 🙂

Instagram

0   7
0   8
0   6
0   11
0   8
0   7
0   4
0   7