Slider

Cesta do Paříže

Dnes začínáme náš slibovaný „Cestopisný seriál“.
Jak už víte od Věrky, opět jsme spolu vyrazily do Paříže. Je to naše zamilované město (to nakonec také vidíte na našem logu J).
Dnes se Vám budeme snažit trochu přiblížit cestu.

Díl 1. Cesta
Cesta letecky do Paříže trvá zhruba 1 hodinu a 45 minut. I pro ty, kdo se opravdu hodně bojí létat, se to dá zvládnout J. Než se připoutáte, už jste ve vzduchu, pak Vám letušky dovezou nápoje a už jdete na přistání.
Letěli jsme se společností Airfrance a netušily, co nás čeká. U této letecké společnosti se totiž sami odbavujete. Na letišti Václava Havla si tisknete na takových malých terminálech sami palubní vstupenku – samozřejmě když jsme přišly do haly my, nešel ani jeden terminál J takže nás nakonec odbavili klasicky.
Po těchto zkušenostech jsem si daly velkou časovou rezervu na cestu zpět, protože na letišti CDG se odbavujete úplně sami. Terminál F2 na letišti CDG je dost rozlehlý, takže než jsme objevily, že i tam je v takové malinké „kukani“ jedna paní, která odbavuje také klasickým způsobem, tak jsme se hned vrhly na odbavovací terminál.

Zde máte podrobný popis jak se odbavit:
1.  Naskenujete svůj pas, vyberete si sedadlo v letadle (všichni byli na rozdíl od nás poučeni a už měli zarezervováno přes internet, takže jsme seděli „na ocase“), vyberete volbu na tisk pásků k označení zavazadel, potvrdíte a vytiskne se Vám palubní vstupenka a cedule na zavazadlo.
2.  Přejedete celý terminál F2 J a odbavujete zavazadlo – dáte je kraj pásu, který je zároveň váha, naskenujete ručním skenerem kód na vytištěném pásku, který již máte připevněn na zavazadle, následně je zavazadlo zváženo a pokud je váha OK, odjíždí zavazadlo po pásu pryč. Nesmíte si zapomenout odtrhnout takový malinký kousek z celého pásu, který Vám slouží jako doklad o Vašem zavazadle, je na něm totožný čárový kód, jako na proužku, kterým je označeno zavazadlo. Ten malinký kousek nalepíte zezadu na palubní vstupenku.
3.  A nyní se konečně můžete sami „čekovat“ – tzn příruční zavazadlo, hodinky, foťáky apod. v přepravce jedou pod rentgen a vy sami jdete do „rámu“. Pokud nepískáte, jako my, tak jste konečně odbaveni.

Naše minulá cesta byla se společností Smart wings, která přilétá na terminál F3 CDG a tam je odbavení klasické, terminál je malý, dlužno podotknout, že také špinavý. Ale zato vystupujete z letadla po schůdcích na plochu, takže zase máte jiné zážitky J.

Při příletu do Paříže počkáte na zavazadla a hurá na RER. Z CDG jede jen RER – linka B modrá.

Z terminálu F2 nastupujete vlastně na konečné a jedete do centra – směr St-Rémy-Lés-Chevreuse. Pařížské metro má tu zvláštnost, že musíte vědět už při příchodu do metra nebo RER,  jakým jedete směrem – je uváděna vždy konečná – poslední stanice té linky, kterou jedete. 
My jsme vystupovaly na Les Halles, ale hledejte spíše název stanice Chátelet 🙂 a dál pokračovaly červeným metrem na La Defense, kde jsme měly zabukovaný hotel.  Byla to ovšem osudová chyba, měly jsme jet žlutou linkou  metra, směr Esplanade de La Défense. Tato „chybka“ nás stála hodinu bloudění a přestupování v tunelech metra a také jednu jízdenku navíc.

Ale protože jsme holky šikovné, nakonec se to zadařilo.

Pro příště jsme ochytřené, že chybovat se nevyplácí a důkladná „domácí“ příprava se nesmí podcenit.

Ještě drobnost k jízdenkám. Koupíte je jednotlivě v automatech nebo více kusů v předprodeji, který na letišti je. Letošní cena jízdenky z letiště CDG na La Défense stála 12,20 Eur. No nic levného.

Příště se těšte na díl o nákupech.
A podělte se s námi o Vaše zážitky z cest a nemusí to být jen do Paříže, už se těšíme 🙂
 
 
Follow:
Sdílet:

2 Komentáře

  1. Anonymní
    22.5.2015 / 14:23

    Hned bych jela taky 🙂

  2. 22.5.2015 / 22:36

    No tak šup:-))). Letenku jsme rezervovaly přes student agency a hotel přes booking.com. Doporučuji Ibis v La Defense (Courbevoi). 2x ozkoušený, ceny přijatelné, prostě super:-) V našem seriálu postupně popíšeme, kam za nákupy, na snídani a jaké památky nevynechat:-)

Instagram

0   7
0   8
0   6
0   11
0   8
0   7
0   4
0   7