Slider

Kašmírový svetr na šachovnici

Kašmírový svetr na šachovnici

Původně měl mít tenhle příspěvek úplně jiný název. Něco jako bílou dámou na d6, ale vzhledem k absenci dalších figur na šachovnici a absenci jakékoliv znalosti hry v šachy (mojí), by to vyznělo spíš jako dálniční zpravodajství 🙂
Šachy nehraju, ne proto, že bych neměla snahu se je naučit, ale prostě proto, že na to nemám hlavu. Snažila jsem již několikrát pochopit tu nádhernou složitost hry, ale asi jediné, co jsem kdy pochopila bylo to, že každá figura může dělat tahy určitými směry. Ale převést do hry všechna pravidla, byl pro mě obrovský problém, neustále jsem četla nápovědu, až jsem to nakonec úplně vzdala.
Vůbec nechápu, jak si někdo může pamatovat celé zápisy. Tohle je například prý jednoduchý zápis…
e4 e5
Dh5?! Jc6
Sc4 Jf6??
Dxf7# 1-0
Designově to je hezké že, ale pamatovat si to…..já teda určitě ne. Skláním se před každým, kdo umí hrát šachy. Mě dělají problémy obyčejné kombinace čísel a písmen, jako třeba heslo do počítače, heslo do telefonu nebo heslo do blogu. A to nemluvím o heslech třeba do e-shopu Zary, Manga, Victorie a další a další.
Šachy neumím, to už jsme si teď vysvětlili, ale tahle šachovnice přímo lákala k focení. Já měla představu, že budu pózovat na šachovnici jako “bílá dáma”. Jenže kamarádka fotila a chrlila povely: “seš jako bílý kůň, tak skákej” a nutila mě skákat a do toho drobně, ale docela hustě pršelo. A tak jsem skákala a skákala, přitom jsem se rukama snažila zachránit zbytky laku ve vlasech, abych nevypadala jak vytažená ze sprchy. A strašně jsem se tomu řehonila, no prostě kuň :-)))
Bílou barvu jsme fotily hlavně kvůli svetru. Je z podzimní kolekce Zary a je úplně úžasný, huňatý, teploučký a byl hnusně drahý. Je totiž kašmírový. Ale říkala jsem si, kdyby to měl být jediný svetr, který si letos koupím, tak to bude tenhle. Jde k sukním, legínám, džínám. Určitě si ho budu užívat celou zimu. Má oversize střih a vzadu je prodloužený. Půjdou pod něj dobře vrstvit trička, košile, roláky, až zima naplno udeří. Ale teď ho mám jen tak :-), protože fakt nekouše.
Kdo máte s kousáním u svetrů podobné zkušenosti, pak je kašmír nejlepší volba Samozřejmě, že bavlna a len taky nekoušou, ale kašmír nebo jeho směsi například s hedvábím jednak nekoušou a pak nádherně a luxusně vypadají. Cena u těchto materiálů je bohužel neoddiskutovatelně vysoká. A tak se vyplatí si opravdu ušetřit a s rozmyslem koupit jeden, zato ovšem kvalitní kousek, který Vám vydrží a neokouše Vás :-))
Jestli právě třeba hrajete šachy tak Vám závidím. Jestli běžíte do Zary pro tenhle svetřík, tak Vám závidím taky, protože letošní podzim tam mají krásné kousky. Jde jen o to, vybrat si jeden, ten pravý. A to někdy není lehký úkol :-))
Těším se na Vás příště.
Dáša

svetr Zara, sukně Promod, legíny FF, kabát HM, kabelka Michael Kors, boty Hogel

Follow:
Sdílet:

Instagram

0   7
0   8
0   6
0   11
0   8
0   7
0   4
0   7