Slider

Mrzne a mrzne

Mrzne a mrzne

Tam je takovej mráz, že když řeknete voda, tak Vám vypadne z pusy kus ledu…..
Jedna z nezapomenutelných replik pana Vlasty Buriana. Jeho filmy miluju a můžu se na ně dívat pořád dokola. Jednak jsou plné vtipu, nadhledu a galantnosti a pak jsou celé prodchnuté mojí zamilovanou dobou první republiky. Vždycky obdivuju ty nádherné, nadčasové, elegantní a odvážné večerní šaty hereček. Ta doba není tak dávná, když se na to podíváme z hlediska existence lidstva, ale dost daleká na to, aby se nám zdála v dnešní, uspěchané době nereálná. Je nám taky strašně vzdálená proto, že všichni herci z těhlech filmů už nežijí. Ale zůstaly nám po nich krásné a nezapomenutelné filmy. Což mě tak nějak automaticky vybízí k úvaze, co zbude po mě, jako úplně obyčejném člověku…Pěkné předjarní deprese, co.
Achjo…tak hezky zpátky do přítomnosti.
Opravdu jsem si připadala jako na Sibiři, když jsem na chatě myla skleničky a voda se mi pod rukama měnila v led 🙂
Absence topení způsobila, že teplota uvnitř je mínus pět někdy i víc, teda spíš míň.
Všude zima, zima, mráz, všechny svetry už jsem vystřídala a tak nějak mi dochází inspirace, co na sebe. Sice se na jaro už pilně chystám. Čekám zásilku ze Zary, ve které jak doufám bude úžasná lněná bílá blůzka – bez rukávů… a bílé kotníčkové boty…tak to si ale asi ještě dlouho na sebe neobléknu, pokud nechci umrznout.
A proto jsem pro Vás nachystala outfit, ve kterém neumrznete, ale přesto si můžete užívat lehounkou sukni, takový příslib jarního vánku. Outfit je monochromatický, celý černý, jen jsou použité různé materiály, aby nepůsobil nudně, stroze a těžce. Ale to jistě víte, že se to tak má dělat, že jo? 🙂 Oversize bunda kontrastuje s tenkou šifonovou sukní. Pod ní jsem podlékla ty nejsilnější legíny. Ten strašný mráz mě inspiroval a vytáhla jsem ze svého kožešinového archívu chlupatou „papachu“. Tuhle čepici jsem šila kdysi hodně dávno. Strašně mě totiž vadilo, že všechny kožešinové čepice mi sedí jen na špičce hlavy a mrznou mi uši. Tak jsem ušila čepici pěkně velkou a hlubokou. No, jen jsem zapomněla, že když si ji narazím až na uši, tak tím pádem ji mám i přes oči… Taková trochu chybka. A tak jsem před focením začala hledat, čím tu čepici vevnitř vycpu, abych aspoň trochu viděla. Nebudu Vás napínat. Manžel, který mě fotil, byl mrtvý smíchy, když viděl, že kromě šátku mám v čepici i dvoje lyžařské ponožky a to všechno si odvážně nasazuji na hlavu. Udělali jsme jen pár fotek, ale tak se od smíchu zalamoval, že jsou skoro všechny fotky mázlé. Musela jsem tuhle ruskou verzi outfitu zrušit a zbytek jsme dofotili, „normálně“.
Fotku s chlupatou papachou budete mít až na konci příspěvku, abyste taky neumřeli smíchy.
Svetr je FF, bunda old z HM a sukně taky. Tu jsem dovezla vloni z Paříže. A jestli Vás to inspirovalo a chcete sukni dost podobnou, tak ji budou mít v pondělí v Lidlu. Já se tam chystám mrknout, protože zajímavých a nápaditých kousků oblečení není nikdy dost.
Jo a kabelka s velkou koženou kytkou je ze sekáče 🙂

Těším se na Vás
Dáša

PS balíček ze Zary teď odpoledne dorazil. Boty jsou úúúplně boží 🙂

Follow:
Sdílet:

Instagram

0   7
0   8
0   6
0   11
0   8
0   7
0   4
0   7