Slider

Londýn

Londýn

Londýn, stačilo by jen tohle jedno slovo a pár obrázků.

Ale to Vám přece nemohu udělat, abych se s Vámi nepodělila o své cestovatelské poznatky 🙂
Předminulý víkend jsem si trochu prodloužila a vyrazila do Londýna. Tentokrát jsem cestovala s kamarádkou Janou, která v Londýně před lety žila, takže jsem měla vlastně soukromého průvodce.
Přestože jsem už Londýn navštívila, tentokrát to bylo úplně jiné.
Kromě notoricky známých památek jsem viděla dům Freddieho Mercuryho, muzeum Sherloka Holmese, Kensingtonský palác a zahrady, slavné obchodní domy Selfridges a Harrods a další skvosty.
Prodíraly jsme se přeplněnými ulicemi a snažily se do sebe nasát tu pohodovou Londýnskou atmosféru. Přesouvaly jsme se metrem i double deckery. Ale i tak jsme toho nachodily dost, každý den kolem 15 km. K velkému úžasu mého manžela, k mému tedy taky, jsme byly i na fotbalovém stadioně  FC Chelsea. Jana je totiž velký fotbalový nadšenec 🙂 A byly jsme taky v pravém anglickém pubu, na pravém anglickém pivu a užily si tu nefalšovanou atmosféru, kterou vidíte v anglických seriálech :-). V Marks a Spenceru jsem si koupily Janin oblíbený vanilkový puding s jahodami a šlehačkou a lžičkami z umělé hmoty (ne těmi z NDR) jsme ho do sebe cpaly v Hyde Parku. Brouzdaly jsme se v Sainsbury´s, jen abychom objevily moje oblíbené mince pie. Sice neměli vánoční náplň, ale i tak byly skvělé.
Samozřejmě, že jsme taky nakupovaly. A to Jana trochu podcenila, protože mě v tomhle nezná. Moje sliby, že opravdu, ale opravdu toho zpátky do Čech povezu málo, co taky bych asi v Londýně kupovala že…, jsme si zaplatily jeden kufr dohromady.
No a pak to na Oxford Street začalo – vešly jsme snad do všech obchodů, které jsme míjely, zkoušely možné i nemožné kreace a NAKUPOVALY. Snad úplně nejoblíbenější byl pro nás Gap, French Connection, River Island a jasně pak taky Primark – i když k velkému zklamání Jany, to letos nebylo ono… Já jsem těsně před odletem nalistovala stránky Victorie Secret a tak po malém pátrání, než jsme obchod objevily, jsem nakupovala i tam. Můžu to všem holkám a ženám opravdu doporučit. Byl to fakt zážitek. Nejprve mě změřili, aby zjistili moji velikost podprsenky, pak jsem dostala na výběr z několika typů. A když jsem si vybrala, co je pro mě opravdu Number One, tak jsem byla vypuštěna do obchodu, kde všude kolem byly regály, věšáčky, tisíce zásuvek a ve všem prádlo. Nádhera, nádhera. Jediné co mi kazilo radost, byl náš kufr nacpaný k prasknutí. A představa, že moje drahocené úlovky z VS narvu do mikroskopických, ještě prázdných, štěrbin v kufru, se mi vůbec nelíbila. Nebudu Vás napínat, celou cestu zpátky jsem podprsenky držela v ruce, jako zabalený narozeninový dort :-)))
Jana koupila dva úplně úžasné svetry, trička a spoustu maličkostí. Já ještě ulovila v Gapu vyšívané džíny a proužkatou košili v pase s dlouhou vázačkou, troje boty a samozřejmě spoustu dárků těm, co zůstali doma .-))
O moje úlovky se s Vámi na blogu brzy podělím.
Po návratu jsem byla tak nadšená, že jsem nakazila i Věrku a určitě uhodnete, že ještě letos letíme do Londýna znovu. Tentokrát to bude na podzim, a každá se svým kufrem, protože mám spadeno na zimní kabát 🙂
PS tolik klobouků a fascinátorů, jako jsem viděla v Marks a Spenseru, jsem snad viděla jen na FB na ukázkách ze svatby Pippi….
PSS bohužel mi všechny slušely, fakt, ale bohužel bych v nich neměla kam chodit, takže po odeznění euforie a racionální úvaze, jsem si s velkou lítostí žádný nepřivezla, snad na podzim…..?
Těším se na Vás příště.
Dáša

 

Follow:
Sdílet:

Instagram

0   7
0   8
0   6
0   11
0   8
0   7
0   4
0   7